Enter your keyword

post

Neden Yurtdışı’nda Üniversite Eğitimi

Neden Yurtdışı’nda Üniversite Eğitimi

“Nitelikli bir eğitim her şeyi ama her şeyi değiştirebilir.”

Eğitim dediğimizde kuru kuruya gidilen kursları, alınan dersleri değil, insanı bilgi ve değerler ile işleyen, onu bir noktadan alıp daha ileri bir noktaya taşıyan bir süreçten bahsediyoruz.

Üretilen her ürünün ve hizmetin arkasında bilgi vardır. Eğer bilgi ve fikir üretemiyorsanız, gerçekte hiçbir şey üretemiyorsunuz demektir.

“Eğer bilgiye hükmedemiyorsanız birileri size hükmediyor demektir.”

Yurtdışı Üniversite Eğitimi

Yükselen ekonomilere baktığımızda hemen hepsinin dünyanın en iyi üniversiteleri listelerinde ilk 100’e girebildiklerini görebiliyoruz. Aynı şekilde ilk 1.000 sıralamasında da gelişmiş ülkeler ile yükselen ekonomilerin üniversitelerinin ağırlığı hissedilebiliyor. Üstelik bu üniversitelerin bizdeki örneklerden farklı olarak sadece makale sayısıyla değil, üretime katkılarıyla, inovatif yönleriyle listeleri zorladıklarını görüyoruz…

Üniversitelerinde belli bir seviyeyi yakalayamamış ülkelerin gelişmesinin süreklilik arz etmesi oldukça zordur. Tüm araştırmalar gelişme ile eğitim arasındaki yakın bağı ortaya koymaktadır.

“Çin, Güney Kore, Hindistan, Brezilya, Japonya, Yunanistan ve Avrupa…”

Gelecekte bir aktör olmak isteyen hiçkimse boş durmuyor. Dünya hızla yeniden yapılanma döneminden geçerken yakın geleceğin süper gücü olabilmek için asıl mücadele eğitim alanında kıran kırana sürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.