Enter your keyword

post

Üniversite Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

Üniversite Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

Üniversitelere kayıt tarihleri belirlendi. YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, bu yıl sınavlara katılıp herhangi bir üniversiteye yerleşen adaylar elektronik kayıt işlemlerini 12-16 Ağustos, normal kayıtlarını da 15-19 Ağustos arasında tamamlayabilecek.

Kayıt hakkı kazanıp liseden mezun olamayan öğrenci adayları da bu tarihlerde geçici kayıt yaptırabilecek. Tercih dönemi ise henüz açıklanmadı.

18 Mayıs tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında 2016 ÖSYS takvimi belirlendi. Yükseköğretim Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre, 2016-2017 eğitim öğretim yılında da ek yerleştirme işleminde yeni program açılmayarak sadece merkezi yerleştirmeden boş kalan kontenjanlara yerleştirme yapılacak. Yükseköğretim programlarına kayıt tarihleri ise şöyle:

Elektronik Kayıt Tarihleri : 12-16 Ağustos

Kayıt Tarihleri: 15-19 Ağustos

Ek Yerleştirme Tercih İşlemleri: 26-30 Ağustos

Ek Yerleştirme Kayıt Tarihleri: 6-9 Eylül

Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında alınan kararla kayıt hakkı kazanıp liseden mezun olamadığı için kayıt yaptıramayan öğrenci adayları da bu tarihlerde geçici kayıt yaptırabilecek. Toplantıda 2016 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda “Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtlarının yapılmasına, bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 30 Aralık 2016 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtlarının yapılmasına, bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtlarının silinmesine ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtlarının yapılmayacağı” açıklamasının yer almasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.