Enter your keyword

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

YURTDIŞI ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

EĞİTİM

YÖK tarafından tanınan Selanik ve Atina Üniversitelerimiz bir asırlık geçmişiyle öğrencilerine eğitim konusunda en iyisini vermektedir.

GÜVENLİK

Eğitim hayatınız boyunca yurtdışı ofislerimiz aracılığıyla her türlü hukuk ve eğitim danışmanlığı hizmetleri ile WTS Education her zaman yanınızda.

bg-icon-box-2
ULAŞIM

Türkiye’ye kolay ulaşım imkânlarıyla cazip olan Selanik ve Atina şehirleri yaşam ve kalite standartlarıyla da Avrupa’nın en gözde şehirleri arasındadır.

KARİYER

Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Mavi Diploma ile kazanacağınız eşit rekabet avantajları sizlere, Avrupa'nın en büyük şirketlerinde kariyer fırsatı sunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

  • Dünya Üniversite sıralamalarında Üniversitelerimiz A Plus ve A kategoride bulunduğu için ayrıca University Ranking by Academic Performance (URAP) tarafından yapılan dünya Üniversite sıralamalarında Üniversitelerimiz ilk 500 içerisine giren Üniversiteler olduğu için YÖK diplomanızı tanıyacaktır.
    (YÖK ve URAP resmi web sitesinde de bu bilgiler mevcuttur. http://www.yok.gov.tr / http://www.urapcenter.org/2015/ )

  • İntibak sınavlarına girmeniz halinde geçişinizi Türkiye sağlamaktadır.

  • Tıp (Sağlık Bilimleri) ve Hukuk diplomalarınızı Üniversitelerimizden aldıktan sonra Avrupa da doktor / avukatlık mesleğinizi gayet tabii icra edebileceksiniz.

  • Tabiki olacak. Şöyle ki; Üniversitelerimiz de eğitim gören başarılı öğrencilerimizin İsviçre, Almanya gibi her alanda sanayii, endüstri devleri olan ülkelerinde şirketler, öğrencilerimizi stajyer olarak değerlendirip okul bitiminde eğitim performans durumlarına göre kadrolu pozisyon verebileceklerini ifade edebiliriz. Siz öğrencilerimizin Üniversitelerimizde alacağınız eğitim ve sonrasında göstereceğiniz performans sonunda özellikle Avrupa da Türk’lerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerde çalışabilme durumuna sahip olabilirsiniz.

  • WTS Education siz değerli öğrencilerimizi eğitim hayatınız boyunca, Selanik ve Atina da yalnız bırakmayacak olup her türlü konuda sizlere danışmanlık hizmeti verecektir. Bu bilgiler ışığında; sizlere ev bulma, kiralama hizmetini lokasyonların daire metrekare fiyatına göre WTS Education sizlere yardımcı olacaktır.

Öğrencilere ücretsiz ya da indirimli beslenme hakları sunulmakla birlikte her üniversitede uygulanan farklı prosedürlere tabidir. İlgilendiğiniz üniversite ile ilgili olarak ayrıca bilgilendirme verilebilir. Örnek; Aristotle Üniversitesi’nde ücretsiz iken, Macedonia Üniversitesi’nde günlük yaklaşık 2 Euro…